Duyuru Detayı - Arkas Holding A.Ş.
arkas arkas arkas Arkas Kariyer My Arkas arkas arkas
LA Şarapçılık, Sicilya şarabı Tasca D’almerita’yı Türkiye’ye getiriyor

LA Şarapçılık, Sicilya şarabı Tasca D’almerita’yı Türkiye’ye getiriyor

LA Şarapçılık, Türkiye’de fiyat ve kalite açısından dengeli şarap üretme hedefini koruyarak, kendisiyle aynı vizyonda üretim yapan 1830 yılında Sicilya’da kurulmuş Tasca D’almerita şaraplarını getirdiği pazara yeni bir boyut katacak.

 Tasca D’almerita şarapları LA Şarapçılık Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas ve Tasca D’almerita Başkan Yardımcısı Guiseppe Tasca’nın katıldığı tadım yemeğinde Sicilyalı Şef Fabrizia Lanza Tasca’nın hazırladığı özel menü eşliğinde sunuldu. Lucien Arkas, “LA Şarapçılık olarak son 2 yıldır sektörde hedeflediğimiz noktaya gelmek amacıyla yatırımlarımıza devam ediyoruz. En büyük hedefimiz fiyat kalite dengesi uyumlu şarapları tüketicilere sunabilmek. İthal şarap operasyonumuzda da aynı hedef ile yola çıktık. İthal şarap portföyümüz ile daha da güçleneceğimizi biliyor ve güçlenen portföyümüz neticesinde şarapseverlere daha iyi hizmet edecek olmaktan memnuniyet duyuyorum. İlk etapta İtalya, Fransa ve İspanya’dan 2012 senesi içerisinde çeşitli üretici ve bölgelerden şarap  ithal edeceğiz.  Seçtiğimiz üreticiler ve ürünlerle Türk tüketicilerini kaliteli ve ulaşılabilir ithal şaraplar ile buluşturmayı umuyoruz. Bu nedenle ilk şarabımızı 181 yıldır Sicilya’da üretilen Tasca D’almerita olarak belirledik.” dedi

Yıllar önce özel kavı için aldığı Sicilya şarabını, bugün Türk pazarına sunuyor

Lucien Arkas, “Uzun yıllardır özellikle Avrupa’dan özel kavıma şarap topluyorum. Bana numune olarak gönderilen Tasca D’almerita şaraplarını tadıp beğendim. Aslında ilk tanışmamız değildi yıllar önce aynı markanın şaraplarını kavıma almıştım.”

LA Şarapçılık, Tasca D’almerita’nın Regaleali Bianco, Nozze d’Oro, Regaleali Rosso, Rosso del Conte şaraplarını getiriyor. Belirli restoranlarda, çeşitli marketlerde sunulacak olan şarapların çıkış fiyatları 29 TL ile 130 TL aralığında olacak.

 

Regaleali Bianco, Sicilya’ya özgü Inzolia, Cataratto and Grecanico üzümlerinin kupajı olarak 40 yılı aşkın süredir üretiliyor. Narin meyve aromalarına, elma, şeftali ve greyfurt aromalarına sahip kokusuyla Canlı, zengin, derinlikli ve kadifemsi bir şarap.

Nozze d’Oro Inzolia, Sauvignon Tasca üzümlerinden üretiliyor. Elma, şeftali, kavun ve bal kokusuna sahip şarap, meyvemsi ve asiditesi güçlü bir tat sunuyor.

Regaleali Rosso, Sicilya’daki en popüler Nero d'Avola şarabıdır. Nero D’avola, Cabernet Sauvignon ve Merlot üzümlerinden yapılan şarap Vişne, karadut, böğürtlen ve vanilya aromalarına sahiptir. Dengeli tanenler ve kadifemsi bir şarap. 

Rosso del Conte, Nero d'avola üzümünden yapılan şarap, baharatsı aromalar, anason kokuları ve meyvemsi bir bitişe sahip elegan, akıcı, dengeli tanenli ve uzun bir şarap. Şaraplar, İstanbul’da ünlü restoranların şarap şefleri(sommelier) ve basın mensuplarına Tasca D’almerita’nın şefi Fabrizia Lanza Tasca tarafından hazırlanan özel menü ile tanıtıldı.