Duyuru Detayı - Arkas Holding A.Ş.
arkas arkas arkas Arkas Kariyer My Arkas arkas arkas
Arkas Sanat Merkezi’nin en küçük ziyaretçileri

Küçük Ev/ Bonbonniere anaokulu öğrencileri Arkas Koleksiyonu’nda Post-Empresyonizm sergisini gezdi 

Alsancak’taki Fransızca eğitim veren ilk gündüz bakımevi Bonbonnière’in/Küçükev’in öğrencileri okullarında uygulanan sanat eğitimi ve yaratıcı drama programlarını destekleyici bir uygulama olarak Arkas Sanat Merkezi’ndeki post-empresyonist eserler sergisini gezdi. 3-5 yaşlarındaki 13 minik öğrenci eğitmenleri ile birlikte gezdikleri sergide ünlü ressamların kullandıkları farklı teknikleri ve değerli tablolarını yaratıcı drama metodunu kullanarak incelediler. Daha sonra minik öğrenciler, Maurice de VLAMINCK'in "Bouquet de fleurs des champs" ile Moise Kisling’in Fleurs tablosunu kendileri uyarlayarak etkinliği tamamladılar.                   

Arkas Sanat Merkezi yetkilileri özellikle genç neslin sanata ilgisini artırmak amacıyla eğitsel ve eğlenceli bu tür etkinlikleri düzenlemekten memnuniyet duyuyorlar.  

Sergi Ocak ayı sonuna kadar uzatıldı.

İzmirlilerin kültür-sanat yaşamını zenginleştiren Arkas Sanat Merkezi’nin ilk sergisi post-empresyonist döneme ait 76 eserden oluşuyor.  Ziyaretçiler; değişik disiplinleri benimseyen ancak bağımsız görüşlerini gerçek bir dayanışma örneği ile paylaşmaktan çekinmeyen “Post-Empresyonist” dönem sanatçılarından Maxime Maufra, Louis Anquetin, Émile Bernard, Maurice Denis, Maurice de Vlaminck, Édouard Vuillard, Louis Valtat gibi ressamların eserlerini görme imkanına sahip oluyor. Fransız ressam Pierre-Auguste Renoir’in eserinin de bulunduğu serginin süresi yoğun ilgiden dolayı uzatıldı. 

Sergiyi gezmek isteyenler Ocak ayı sonuna kadar Pazar günleri hariç haftanın her günü saat 10:00 -18:00 arası Arkas Sanat Merkezi’ni ziyaret edilebilir.