Duyuru Detayı - Arkas Holding A.Ş.
arkas arkas arkas Arkas Kariyer My Arkas arkas arkas
Arkas, 35’inci yurtdışı ofisini Fransa’da açtıArkas, “Mare Nostrum” Bizim Deniz diye nitelendirdiği Akdeniz Karadeniz coğrafyasında yeni ofisini Fransa’nın Marsilya şehrinde açtı. Marsilya’da kurulan Arkas France şirketi Arkas Line’ın acenteliğini yapıyor.

Arkas’ın yurtdışı ofislerinin bulunduğu şehirler arasında yerini alan Marsilya, Fransa’nın ithalat ve ihracatının önemli bölümünün gerçekleştiği bir liman şehri. Marsilya’da kurulan Arkas France, Arkas Line’ın acentesi olarak faaliyet göstermeye başladı. 1 Kasım itibariyle Marsilya’da Arkas Line acentesi olarak hizmete açılan Arkas France, Fransız Balguerie Group ortaklığı ile kuruldu. Fransa’nın köklü şirketlerinden olan Balguerie Group’un geçmişi 19’uncu yüzyıla dayanıyor.
 
Marsilya, batısında İspanya doğusunda İtalya’nın yer alması, Fas, Tunus, Cezayir ve Libya gibi Kuzey Afrika ülkelerine deniz yoluyla yakın mesafede olması nedeniyle stratejik bir konumda. Arkas Line’ın bu bölgede servislerini geliştirmek, düzenli servislerini ve uğrak sıklıklarını artırmak ve Arkas markasının bilinirliğini pekiştirmek amacıyla açılan ofiste yerinde hizmet anlayışıyla müşterilere hızlı ve etkin servis verilmesi amaçlanıyor.
 
Arkas Line Fransa’da iki hat işletiyor
Arkas Line bir tanesi Türkiye’den Fos’a direkt, diğeri ise Fransa-Fas arasındaki taşımalar için verilen servis olmak üzere iki hat çalıştırıyor. Haftalık düzenli Ege-İspanya servisi Valencia - Castellon - Barcelona - Fos - Pire - Selanik - İstanbul (Marport) - İzmit (Evyap) - Gemlik - İzmir - Cagliari - Valencia rotasını izliyor. Haftalık düzenli FMS (Fransa-Fas Servisi) ise Marsilya - Kazablanka – Marsilya ring seferini yapıyor.