Duyuru Detayı - Arkas Holding A.Ş.
arkas arkas arkas Arkas Kariyer My Arkas arkas arkas
Arkas’ın marka değeri yükseliyorBrand Finance tarafından açıklanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde Arkas marka değerini geçen yıla kıyasla 120 milyon dolar daha artırarak 23. sıraya yükseldi.
 
Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance 7’inci kez “Tükiye’nin En Değerli
Markaları” listesini yayımladı. Listede 23’üncü sırada yer alan Arkas’ın marka değeri 347 milyon
dolar olarak açıklandı. Marka derecesi ise “Güçlü” anlamına gelen “A” notuyla nitelendirildi. Gecen yıl listeye ilk defa giren ve 24’üncü sırada yer alan Arkas, marka değerini son 1 yılda yaklaşık 120 milyon dolar artırarak bir sıra yükseliş yaşadı. Arkas listenin ilk 25’inde yer alan tek İzmir merkezli kurum olmakla beraber, lojistik ve denizcilik sektöründen de tek temsilci. Türk denizcilik ve lojistik sektorünün önde gelen şirketlerinden Arkas, dünya pazarlarıyla Türkiye arasındaki ticaret koprusu kuruyor. Brand Finance tarafından açıklanan “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” araştırmasıyla Türkiye’de ve yurtdışında Akdeniz - Karadeniz ülkelerindeki 61 şirketiyle hizmet üreten Arkas’ın marka gücü tescillendi.
Arkas, ticari başarılarının yanı sıra spor, sanat, eğitim ve çevre konularında yürüttüğü uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleri ile de marka değerine katkı sağlıyor.
 
Türkiye’de 100 markanın marka değerleri toplamı 31 milyar 240 milyon dolar
Brand Finance, “Türkiye’nin en değerli 100 markası” araştırması sonucunda Türk markalarının
son yıllarda yükselişe geçtiğini açıkladı. Şirketlerden edinilen 2012 verileri ile hazırlanan listeye göre Türkiye’de 100 markanın marka değerleri toplamı 31 milyar 240 milyon dolar. “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” listesinde birincilik Türk Telekom’un oldu. Türk Telekom’u Akbank, Turkiye İş Bankası, Türk Hava Yolları (THY) ve Garanti Bankası izledi.