arkas arkas arkas arkas Arkas Kariyer arkas arkas

SPOR

1999 - 2000 sezonunda voleybol 2. liginde mücadele etmeye başlayan Körfez Spor Kulübü, 2001 yılında Saint Joseph Spor Kulubü, 2003 yılında da Arkas Saint Joseph ismini aldı.2005 Mayıs ayında yapılan Genel Kurulda kulübün ismi Arkas Spor Kulubü olarak değiştirildi. Ana faaliyet branşı voleybol olan kulüp, yelken, yüzme ve dağcılık dallarında da faaliyet gösteriyor. Türk sporunun gelişimine katkıda bulunmak, sağlıklı sportif nesillerin yetişmesini sağlamak, örnek sporcular yetiştirmek misyonu ile çalışmalarını sürdüren Arkas Spor her geçen yıl faaliyet gösterdiği branşları artırmayı amaçlıyor. Kulüp Türkiye ve İzmir’deki genç yetenekleri keşfederek alt yapılara kazandırmayı, Türk Milli Takımları’na üst seviyede oyuncular yetiştirmeyi ve voleybol sevgisini aşılamayı
hedefliyor.
 
2005-2006 ve 2006-2007 Türkiye Erkekler Voleybol 1. Ligi, 2009’da Challenge Cup Avrupa Şampiyonu olan Arkas Spor Kulübü Avrupa şampiyonu olan Türk Erkek takımı unvanı elde etmişti. Son olarak 2012 sezonunda erkekler Türk voleybol tarihinde bir ilke daha imza atarak Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde dörtlü finale kalan ilk Türk erkek takımı oldu.
 
Arkas Spor Kulübü voleybolun yanısıra yüzme ve yelken branşlarında da faaliyet gösteriyor. 21 yaşındaki genç sörfçü Enes Yılmazer de Dünya çapında başarılara imza atıyor. 2008 ve 2009 yılında Gençler Slalom Dünya Şampiyonu olan Enes Yılmazer, Dünya’da slalom branşında üstüste gençler şampiyonu olan tek sporcu. Bu başarılarının yanında 5 kez Türkiye Gençler şampiyonluğu bulunmakta.
 
Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde su sporlarının hakettiği ilgiyi görmesi amacıyla yelken sporuna da destek veren Arkas son üç yıldır BAYKCUP sponsorluğunu üstleniyor. Kendi teknesiyle yarışlara katılan Arkas’ın 2010 yılında BAYK Kış trofesi birinciliği; 2011 yılında BAYK Kış Trofesi ikinciliği, Deniz Kuvvetleri Kupası üçüncülüğü, Uluslararası Marmaris Yarış Haftasında ikinciliği; 2012 yılında BAYK Kış trofesi birinciliği, Çakabey Kupası birinciliği ve Deniz Kuvvetleri kupası ikinciliğinin yanısıra 2010 ve 2011 yıllarında Arkas BAYK CUP şampiyonluğu bulunuyor. 150 sporcunun yer aldığı yüzme branşında ise 8 öğrenci Türkiye Yüzme Federasyonu Olimpik Kulaçlar Projesi’ne seçilirken 2 sporcu milli takımlarımızda yer aldı. İzmir Örnekköy’de 3.000 metrekarelik alana kurulu olan Arkas Spor Tesisleri’nde biri tribünlü iki adet spor sahası, yoga, fitness salonları, hakem, antrenör, doktor odaları, sporcular için konaklama ve dinlenme odaları, sauna, spor malzemeleri satış ofisi, fizik tedavi merkezi, seminer salonu, TV/dinlenme odası ve yemekhane bulunuyor. Spor okulları ve alt yapıda bugün 700 genç bu tesisten faydalanıyor.

ARKAS SPOR KULÜBÜ

 

                   
 

 

SPONSORLUKLAR


 

Arkas Holding'in "Spor Sponsorlukları" konulu kitapçığı için tıklayınız.